MESLEKİ EОİTİM İLE İSTİHDAMA GEÇİŞ

PROGRAM: ADANA VALİLİĞžİ SODES-2013

PROJE ADI: MESLEKİ EОİTİM KÖPRÜSÜ İLE İSTİHDAMA GEÇİŞ

Toplam Proje: 177,540.00 TL

Hibe: 159.540,00 TL

Bölgede ihtiyaç duyulan alanlarda nitelikli iş gücünün CTO bünyesinde bulunan "CTO EОİTİM MERKEZİ" ile giderilmesi ve istihdam edilebilirliğin arttırılması, projemizin hedefidir.

Ceyhan Ticaret Odası başvuruculuğunda, Ceyhan İŞKUR ortaklığı ve Ceyhan İlçe Milli Eğitim desteğiyle başvurulacak bu projede, 4 derslik, 1 bilgisayar sınıfı, 1 idari bölüm bulunan 400 metrekarelik bir "Eğitim Merkezi" nde 3 meslek dalında % 50-70 arası istihdam garantili kursların açılması sağlanacaktır. 12 aylık bir süreci kapsayan bu projede, 50 kişiye 3 meslek dalında eğitim verilerek meslek edindirilmesi, 50 kişiye İŞKUR-MEB onaylı sertifika verilmesi ve işe yerleşmeleri sağlanacaktır.

Hedef kitlemiz: (18-45 yaş arası göçle gelen 50 kişi)

Projedeki eğitmen ve meslek kurslarında eğitim alacak kursiyerler İŞKUR a kayıtlı işsiz olacak ve işveren İŞKUR İSTİHDAM TEŞVİKLERİ'nden yararlanacaktır. (SGK Priminde %21 lik işveren primi muafiyeti vb)

Proje ile bölgeye kazandırılacak çıktılar;

Ceyhan Ticaret Odası' nın kendi binasında devamlı mesleki eğitim sağlayacak bir merkez,

50 kalifiye ve belgeli eleman,

18 kişinin istihdamının sağlanması,

500'er adet broşür, afiş ve el ilanı (SGK İşveren Teşvikleri ile ilgili bilgilendirmede yer alacaktır.)

1 Bilgilendirme Semineri yapılacaktır. (200 katılımcıya "KATILIM BELGESİ" verilecektir.)

Ceyhan Eğitim Merkezi' nin sürekliliği başta kurum öz kaynakları, İŞKUR Mesleki Eğitim İhale Protokolleri ve kursiyer ders ücretleri ile sağlanacaktır.