Meslek Lisesi Memleket Meselesi

Ceyhan Ticaret Odası (CTO) heyeti Ceyhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulundu. CTO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Karataş, Cengiz Özal, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koşmaz ve Ayhan Opak'tan oluşan heyet; artan işsizlik, sanayide nitelikli çalışan ihtiyacının karşılanamamasının ortak paydasından ve "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" sözünden yola çıkarak toplantıda, mesleki ve teknik eğitimin son yıllardaki önemini vurguladı.

Yerinde incelemeler yapan Başkan CAN, meslek liselerinin itibarının giderek arttığını ve meslek liselerine artık gönüllü öğrencilerin kayıt yaptırdıklarını dile getirdi. Değişen ve gelişen Bölgemizin de ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Başkan CAN, mesleki eğitimin önemi konusunda farkındalık yaratarak, ilgili paydaşların harekete geçirilmesine, devlet-özel sektör-sivil toplum örgütü-okul farkındalığının ve işbirliğinin güçlenmesi ve ülke genelinde iyileşme sağlayacak kolektif çözümler yaratma çalışmaların artması için CTO heyeti olarak okul-işletme eşleşmesini odağına alarak burs, staj ve istihdam önceliği sağlayacaklarını ifade ettiler.

Gösterdikleri ilgi ve ziyaretlerinden dolayı Ceyhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Toy, Müdür Yardımcısı Turan Savaş ve Metal Teknoloji Bölüm Şefi Mahmut Ekli CTO heyetine teşekkürlerini iletti.