15. Adana Uluslararası Tarım Ve Sera Bahçe Fuarı'nın Açılışı Gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Şeref Can, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin katılımlarıyla gerçekleştirilen ve ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan tarımın paydaşlarını bir araya getiren 15. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı'nın açılış törenine katıldı.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışta, TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Dr. Süleyman Elban ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci birer konuşma gerçekleştirdi.

Tarımın başkenti Adana'da böyle bir fuarın düzenlenmesinin işin doğası gereği olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Vali Elban; iklimi, verimli arazileri, geniş tarım alanları açısından Adana'nın çiftçilik yapmak için çok uygun bir şehir olduğunu, çiftçilik için gerekli tüm atmosferin Adana'da bulunduğunu dile getirdi.

Yaptığı konuşmada küresel ısınma, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı gibi gelişmelerin tarımın öneminin fark edilmesini sağladığını dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci ise tarımın stratejik ve vazgeçilmez bir sektör olduğunu belirtti.

20'nin üzerinde ülkeden ve Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar 1-5 Kasım tarihleri arasında açık olacak.