Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Can mesajında şunlara yer verdi; "Anayasamız ile güvence altına alınmış olan demokratik düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak, milli egemenlik ruhsatını dış güçlere teslim etmek amacıyla, FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.

Ülkesine, devletine, hukukuna, özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını tüm dünyaya o gece gösteren, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini haykıran, "söz konusu vatansa, gerisi teferruattır" diyerek meydanları dolduran, ihanet şebekesini hüsrana uğratarak büyük bir kahramanlık destanı yazan asil Milletimizi tebrik ve takdir ediyoruz.

İhanetin tüm karanlık yüzünün ortaya çıktığı o gecede, bayrağına, ezanına, namusuna sahip çıkmak için canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Devletimizin bekası için o gece canını hiçe sayıp kahramanca şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz ile birlikte, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Verdikleri mücadele, yüreklerinde taşıdıkları inanç ve sevgi hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; şanlı geçmişinde olduğu gibi, 15 Temmuz 2016'da da kutlu bir destan yazan Aziz Milletimizin "Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nü en içten dileklerimle kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum."