Başkan Can, Ülkemiz ekonomisine Nefes olacak TOBB Nefes Kredisi üyelerimize hayırlı olsun dedi

CTO Başkanı Şeref Can'dan açıklama "Ülkemiz ekonomisine Nefes olacak TOBB Nefes Kredisi üyelerimize hayırlı olsun."
Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in katılımıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğinde imzalanan "TOBB Nefes Kredisi Protokolü"nün tüm üyelerine hayırlı olmasını temenni ederek şunları kaydetti:

"Üye işletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde Odalarımızın ve Borsalarımızın değerli katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen "Nefes Kredisi Projesi" tekrar başlatılmaktadır. "

Başkan Can, krediden yararlanmak isteyen 25 milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerin, üye oldukları Oda ve Borsalardan alacakları üyelik belgesi ile Nefes Kredisi'ne Denizbank Şubelerinden başvurabileceklerini ifade etti.

İhtiyacı olan firmalar için büyük önem taşıyan Nefes Kredisi 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faizle 2021 yılında aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredide üst limit illere göre 50 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor. TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL'lik bir kredi hacmine ulaşması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisinin kullandırılmasında Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.