Başkan Can, bölgenin istihdamı için çalışıyor

Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref CAN, Meclis Başkanı Kasım ÖNÜK, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet GÜMÜŞ ve Genel Sekreter Zafer ÖZ bölgemizde kuruluşuna başlanan EMBA Elektrik Üretim A.Ş. lsquo;nin alt yüklenici firması CEE ANHUİ NO 1 ELEKTRİK ENERJİ İNŞAAT CO. LTD. şirketi yetkilileri ile görüştü.

Seçildiği günden bu yana bölgenin sorunlarını çözmek için lobi faaliyetleri yürüten CTO Başkanı Can, bölgenin en büyük sıkıntılarından biri olan istihdamın arttırılmasına yönelik ikili temaslara devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen görüşmede Başkan CAN; " Bu yatırımın başından beri gerek Adana'yı ziyaret eden Şirketiniz üst düzey Çin heyetleri, gerekse Genel Müdürünüz ve Türk ortağınız ve Türkiye'de mukim Çinli yöneticileriniz yatırım aşamasında ve santralin faaliyet aşamasında bu bölgenin esnafından ve sanayicisinden istifade edileceğini ve bölgenin ekonomisine katkıda bulunulacağı ifade etmiştir. Hızla devam eden yatırım esnasında gerek işçi, gerek ise tedarik teminlerinizin bölge dışından sağlanması bölge halkı için olumsuz bir etki yaratmaktadır. " dedi.

Başkan Can; Ceyhan Ticaret Odası olarak, bölgeye gelecek olan yatırımcıların ve sizin her türlü tedarik ve kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanması bağlamında bilgi havuzu mevcut olduğunu ve birlikte iş birliği yaparak bölge Esnafını ile insanını kalkındırmak için her türlü yardıma hazır olduğunu ifade etti.