CTO Diyarbakır Akreditasyon Çalıştayında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Diyarbakır'da ilk kez düzenlediği akreditasyon çalıştayı ile 269 oda/borsa genel sekreterleri ve akreditasyon sorumlularını Diyarbakır'da bir araya getirdi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ev sahipliğinde düzenlenen Akreditasyon Çalıştayı'na Ceyhan Ticaret Odası'nı (CTO) temsilen CTO Genel Sekreteri Zafer Öz, CTO Akreditasyon Sorumlusu Sinem Tutku Aktuğ, CTO Muhasebe Memuru Esra Emine Payal katıldı.

Oda/Borsa Akreditasyon Çalıştayına katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır'ın manevi kültürün sağlam kalesi ve medeniyetler şehri olduğunu söyledi.

Akreditasyon konusunun önemine işaret eden Hisarcıklıoğlu, "Kendimizi devamlı yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Kurumsal bir yapıya kavuşmalı, profesyonel şekilde çalışmalıyız. İşte akreditasyon sistemi bize bu konuda en iyi yol haritasıdır. TOBB yönetimi olarak bu işe verdiğimiz önemin bir göstergesi de sistemi ve kriterleri sürekli revize etmemiz. Daha objektif ve daha verimli olabilmek adına; denetimler, ziyaretler ve eğitimlere ayırdığımız kaynağı hep artırıyoruz. Sistemi devamlı geliştirip, daha iyi hale getiriyoruz" dedi.

Konuşmasında Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsaların olduğunu anlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Şehrinizi marka yapmak üzere, liderliği de sizler üstlenecek, camiamıza, girişimcilerimize rehberlik edeceksiniz. İllerdeki, ilçelerdeki tüm paydaşları bir araya toplayarak onları harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artırmak için, üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini, ihtiyaçlarını toplamaya devam etmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Takım Ruhu eğitimi ile başlayan çalıştayda katılımcılara 8 farklı konuda sunum yapıldı.

Düzenlenen çalıştaya TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Veysi Aldemir de katıldı.