EMBA Hunutlu Termik Santral Projesi Alanında İlk Beton Döküm Töreni CTO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can'ın katılımı ile Gerçekleştirildi

Sugözü'nde EMBA Elektrik üretim A.ş ve Shanghay Electric Power SPİC ve AVİC İNT ortaklığında yürütülen ve 1320 megawatt güçle kurulacak Hunutlu Termik Santral projesinde santral sahasına ilk beton döküm töreni gerçekleştirildi. Alt yapı çalışmalarının yakın bir tarihte bitmesinin ardından üst yapı işlemleri başlayan santral alanında ilk harç inşaat alanına döküldü.

Santral sahasına ilk beton döküm törenine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Şanghay Elektik Power Yönetim Kurulu Başkanı Wang Yundan, EMBA Elektrik Üretim A.ş genel müdürü Mete Bülgün, Yumurtalık Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Yumurtalık ilçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Tolu, Yumurtalık İlçe Emniyet Amiri Ahmet Çelik, Shanghay Elektrik Power Başkanı Wang Yundan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can katıldı.

Adana'nın Yumurtalık ilçesi Sugözü Mahallesi sınırlarında inşaatına başlanan projede İlk ünite (660 megawat)24 ay sonra tamamlanarak elektrik üretmeye başlayacak. İkinci ünite ise 30 ay sonra tamamlanarak ikinci ünite devreye girecek. Toplamda 1320 megawatt gücünde bir tesis olacak.