"Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformu "nun 4. Toplantısı Adana Ticaret Odası Ev Sahipliğinde Yapıldı

Adana / Mersin il ve ilçe Akredite Oda / Borsalarının oluşturduğu "Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformu" nun 4. toplantısı Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde TOBB Akreditasyon Kurulu Sekreteri Özge Karatepe 'nin de katılımıyla gerçekleşti.

Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Ceyhan Ticaret Odası'nı temsilen Kalite / Akreditasyon Sorumlusu Sinem Tutku Aktuğ katılmıştır.

Akreditasyon sisteminin standartlarının bürokrasiden uzak, kalitenin ve hizmetin değerinin tam olarak ortaya konulmasını sağlayacak yapıda geliştirildiğini ifade eden Karatepe, sistem ile ilgili iyi uygulamaların paylaşılması , öneri ve tavsiyelerin değerlendirildiği bu tip buluşmalarında sisteme geliştirilmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Geliştirme ziyaretlerinde sistemin çalışmasına dair 103 konunun irdelendiğini sıkıntılı alanları dikkatle takip ettiklerini belirten Karatepe, 4. buluşmada yeni bir puanlama ve değerlendirme sistemi üzerinde çalıştıklarını, yeni düzenlemeyle sistemin eleştirilen yönlerinin büyük oranda ortadan kaldırılacağını söyledi. Ayrıca , yapılan geliştirme ziyaretleri ile denetim ziyaretleri hakkında paylaşımda bulunarak, denetim ve geliştirme ziyaretlerinin sürelerinin arttırılacağını, Akreditasyon Sorumluları için uzun dönemli eğitimler düzenleneceği hususunda da bilgilendirmede bulundu.

Toplantının devamında Aycan Ulusan "Medya İlişkileri Yönetimi" konusunda sunumunu gerçekleştirdi.Toplantı öneri ve tavsiyeler ile dileklerin istişare edilmesi ardından sona erdi.