TOBB TÜRKİYE 100

Birliğimiz öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini arttırmak ve bu şirketlerin ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla 2011 yılından beri "TOBB Türkiye 100 " programı yürütülmektedir.

2012-2015 dönemi satış gelirleri dikkate alınarak listeye giren Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konferans Salonunda 25 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldılar. Türkiye 100 şirketleri, değerlendirmeye alınan dönemde, satış gelirlerini ortalama yüzde 438 oranında, çalışan sayılarını da yüzde 74 oranında arttırmışlardır. Türkiye 100 listresindeki şirketlerin faaliyet gösterdikleri sektörlerin çeşitliliği, Türkiye ekonomisinin dinamizminin güzel bir göstergesidir.

TOBB Türkiye 100 şirketlerinin kamuoyuna duyurulması ile birlikte yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlükleri artan şirketlerin yeni ortaklara, müşterilere ve tedarikçilere erişimleri kolaylaştırılmıştır.

TOBB Türkiye 100 Programı 2018 yılında da devam edecek olup şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin ivme hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır. Türk Özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan TOBB Türkiye 100 tüm üyelerimizin dikkatine sunar, kriterlere uyan üyelerin en geç 31 Ocak 2019 tahirine kadar www.turkiye100.tobb.org.tr üzerinden sağlanması önemle duyurulur.

Kriterler duyurularda yer almaktadır.