CICA 5. İş Forumu

Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) 5. İş Forumu Kasım 2016'da, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenecektir.

Bilindiği üzere, CICA Küçük ve Orta Boy İşletmeler 1. İş Forumu, 30-31 Mart 2011 tarihlerinde Tayland'ın başkenti Bangkok'ta gerçekleştirilmiş olup,KOSGEB Başkanlığı temsilcisi "KOSGEB Destekleri" konulu sunumu yapmak üzere ilgili etkinliğe katılım sağlamıştır. 2. İş Forumunun "Küresel Krizden Çıkış Dönemlerinde CICA Üyesi Ülkelerin Hükümetlerinin Girişimcilik ve KOBİ Politikaları" ana temasıyla 2-4 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenmiştir. İlgili etkinlik KOSGEB Başkanlığı'nın teknik ve finansal katkılarıyla, Dışişleri Bakanlığımız koordinasyonunda gerçekleştirilmiştir. 3 gün süren söz konusu İş Forumu açılış konuşmaları ile başlayıp, Türk KOBİ'leri ve KOSGEB'e ilişkin detaylı bilgilendirme yapılması ile devam etmiştir. CICA üyesi ülke temsilcileri forum konusuna uygun olarak gönüllülük esasına göre sunum yapmışlardır. Ayrıca foruma; "Otomotiv, Tekstil, Gemi ve Yat, İnşa, Bilişim ve İletişim, Savunma Sanayi ve İlaç Sektörleri" temsilcileri ile her sektörden çok sayıda işletme katılım sağlamıştır. 2013 yılında Ekaterinburg/Rusya'da düzenlenen, 3. İş Forumuna KOSGEB temsilcileri katılarak "KOSGEB ve KOBİ Destekleri" hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır. 4. İş Forumu Çin Halk Cumhuriyeti tarafından 24-25 Kasım 2015 tarihleri arasında Pekin/Çin'de düzenlenmiştir. KOSGEB Başkanlığı temsilcisi "Türkiye'deki KOBİ Politikaları ve KOSGEB Destekleri" konulu sunumu yapmak üzere ilgili etkinliğe katılım sağlamıştır.

Bu kapsamda, söz konusu foruma KOSGEB Başkanı Recep BİÇER başkanlığındaki KOSGEB heyeti ve işletmelerimizle katılımın sağlanması planlanmakta olup, foruma katılmak isteyen işletmelere ait bilgilerin 1 Eylül 2016 tarihine kadar Adana KOSGEB Müdürlüğüne ve oya.demir@kosgeb.gov.tr adresine e-posta ile gönderilmesi gerektiğini siz Saygıdeğer Üyelerimizin bilgisine sunarız.

EK Dosyalar