TOBB Webinarlarında Bu Hafta, KOBİ'ler İçin Eğitimler ve Duyurular / 28.06.2021 Haftası

Sayın Üyemiz,

TOBB tarafından 28.06.2021 Haftasında verilecek eğitim ve etkinlikler aşağıda yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ceyhan Ticaret Odası

TOBB Webinarları Programı:

Döngüsel Ekonomide İyi Uygulamalar Videokonferansı
28, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz 2021 / 11:00 - 12:30
ICC Arnavutluk tarafından Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi'nin de içinde bulunduğu Avrupa ve Arnavutluk'taki bir grup destekleyici kuruluş ile işbirliğinde Tarım-gıda ve Hızlı Tüketim Ürünleri, Tekstil, İnşaat ve Finansal Hizmetler sektörleri özelinde Döngüsel Ekonomide en iyi uygulamaların tartışılacağı bir dizi oturumlar düzenlenecektir. Bu etkinlikler, döngüsel ekonomi uygulamalarında AB'de ve AB dışında bu sektörlerden herhangi birinde faaliyet gösteren şirketlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları bir platform niteliğinde gerçekleşecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

TOBB UYUM - İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Sözleşmeler ve Ticari Uyuşmazlıkların Çözümü Semineri (Uzaktan Eğitim - Online)
30 Haziran 2021 Çarşamba / Eğitim Süresi: 3.5 Saat
TOBB UYUM ve ISTAC tarafından düzenlenecek online (çevrimiçi) seminerde, hızla değişen ticari hayatta sözleşmenin önemi ve ticari uyuşmazlıkların çözümünde arabuluculuk ve tahkim gibi alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin dinamikleri ve etkileri anlatılacaktır. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imk acirc;nı verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

MASAK Bilgilendirme Semineri (Webinar - İnternet üzerinden)

01 Temmuz 2021 Perşembe / Saat 14:00

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda gerçekleştirilecek olan webinarda kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, emlak danışmanları, ikinci el araç ticareti yapanlar ile bağımsız denetim kuruluşları ve muhasebecilere yönelik olarak Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından kara para aklama, terörizmin finansmanı ile mücadele ve kitle imha silahlarının finansmanının yayılmasının önlenmesi konuları anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aile Şirketleri ve Uyuşmazlık Çözüm Yolları Semineri (Uzaktan Eğitim - Online)
6 Temmuz 2021 Salı / Eğitim Süresi: 4 Saat
TOBB - TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından düzenlenecek online (çevrim içi) seminerde, dünyada ve ülkemizdeki aile şirketlerinin ekonomideki yeri ve uyuşmazlıklarının çözüm yöntemleri anlatılacaktır. Aile şirketlerinde kurumsallaşma ve şirketin gelecek nesillere aktarılması temel amaçlardan olup, bu hedefi sağlamak için belki de en önemli konulardan biri aile şirketlerinde yöneticiler, çalışanlar ve 3.kişiler ile ilgili uyuşmazlıkların sağlıklı bir şekilde yönetimi ve çözümüdür. Diğer şirketlerden farklı olarak aile şirketlerinde, aile ve iş dengesinin kurulması ve kuşak farklılıklarının çatışmaya dönüşmeden yönetimi çok önemlidir. Bu doğrultuda üyelerin sahiplik ve haklarını belirleyen aile anayasasının olması, uyuşmazlık ve çatışmaların bilinçli yönetimi aile şirketlerine büyük fırsatlar sunacaktır. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imkanı verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

KOBİ'lere Yönelik Eğitimler:

Küçük İşletmeler İçin Google Eğitim Programı (Online - İnternet Üzerinden) E-Ticaret Paketi Destekli

Eğitim Tarihi: 22 Haziran - 8 Temmuz arası / 4 Online Oturum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Google iş birliğiyle düzenlenen Küçük İşletmeler için Google Eğitim Programı başlıyor. Bu 4 haftalık eğitim programı kapsamında; işletmenizi nasıl dijitale taşımanız gerektiğini anlatan adımları, dijital varlığınızı nasıl güçlendirebileceğinizi, daha çok müşteriye nasıl ulaşabileceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca her oturumun sonunda katılımcıların sorularının cevaplanacağı, soru-cevap oturumu gerçekleştirilecektir. Eğitim programı sonunda yapılacak olan değerlendirme testinde en yüksek başarıyı gösteren katılımcılarımıza ise e-ticaret paketi desteği verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İflas ve Konkordato Temel Eğitimi (Uzaktan (Online) Eğitim)
Eğitim Tarihi: 1 Temmuz 2021 Perşembe / Eğitim Süresi: 3 Saat
TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde şirketlerde en çok faydayı sağlayacak iş dünyasında değişen dünya dinamiklerinde şirketlerin ekonomik olarak güçlü olmaları için mevzuata h acirc;kim olmak ve her ihtimali bilinçli olarak değerlendirebilecekleri durumlar anlatılacaktır. Hem alacaklı hem de borçlu perspektifinden iflas ve konkordatonun değerlendirileceği temel eğitimde katılımcılara soru-cevap imk acirc;nı verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku (Uzaktan (Online) Eğitim)
Eğitim Tarihleri: 3 - 4 Temmuz 2021 / Eğitim Süresi: 6 Saat
TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimde şirketlerde en çok faydayı sağlayacak iş dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukukunun önemi, stratejileri ve teknikleri anlatılacaktır. Değişen dünya dinamiklerinde düşüncelerin ürüne dönüştürülmesi ve ticarileştirilmesi her geçen gün daha fazla önem arz ediyor. Marka, Patent, Tasarım ve Coğrafi İşaretlerin ekonomiye yarattığı katma değer tartışmasızdır. Bu eğitim, şirketlerin ve kurumların Fikri ve Sınai Mülkiyet alanlarında güçlü olmaları her şeyden önce fark yaratmalarına ve başarılı olmalarına hizmet edecektir. Eğitimde katılımcılara soru-cevap imk acirc;nı verilecektir.

Detaylar ve program için http://webinar.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

KOBİ'ler İçin Duyurular:

Çin Pazarı İhtiyaç Analizi Araştırması Anketi

TOBB ile Çin KOBİ Merkezi arasında imzalanan mutabakat zaptı çerçevesinde Çin ile iş yapan ya da yapmak isteyen işletmelerin ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla bir araştırma çalışması başlatılmıştır. Araştırma çerçevesinde hazırlanan ankete https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfekxWpIKx82-Ho_8eEiAjjYn48rKY2My5RObBv2-4IH4dvlg/viewform adresinden ulaşılabilmektedir. Doldurması sadece 5 dakika süren ankete Çin ile iş yapan veya yapmak isteyen işletmelerin katılımı beklenmektedir. Anket sonuçlarına göre Çin Pazarı ile ilgili bir yol haritası oluşturulacaktır.

TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni (21-25 Haziran 2021 )

21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bültenine ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

EK Dosyalar