ELÜS EKMEKLİK BUОDAY SATIŞI

Sayın İstekliler,

Adana Ticaret Borsası ELÜS Platformuna Lisanslı depolarda bulunan TMO'ya ait toplam 61.557 ton ekmeklik buğdaylar ELÜS olarak Adana Ticaret Borsası Platformu'nda 01-28 Şubat 2019 tarihleri arasında satılacaktır.

ELÜS ekmeklik buğday stokları TMO tarafından talep toplamak sureti ile sadece kullanıcılarına (fiili tüketim esasına göre un fabrikaları, üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur fabrikaları ve bisküvi fabrikalarına) şartlı olarak fiili tüketim miktarlarına göre satılacaktır. ELÜS satışlarında her haftanın ilk 2 günü (Pazartesi ve Salı Günü) TMO tarafından talep toplanacak, diğer günlerde seans düzenlenerek satış yapılacaktır. Bu kapsamda, ekmeklik buğdaylar için haftada en fazla 2 gün seans düzenlenerek5.000'er tonluk partiler halinde satışa çıkılacak ve başvuru sahiplerine seans başına en fazla 1.000 tonsatış yapılacaktır.

Tüm ELÜS satışlarında, satışı yapılacak olan ürünlerin fiyatı Satış Listesi'nde belirtilen şekildedir. Belirtilen fiyatlardan artış veya azalış yapılmayacaktır.

Ayrıntılı bilgi için Adana Ticaret Borsası Bilgi İşlem (0 546 943 88 03) ya da E-mail (ahmet.kardesler@adanatb.org.tr) yoluyla ulaşabilirsiniz.

EK Dosyalar