Ceyhan Ticaret Odası'ndan Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlatılan, "Küçük Parmaklar" tablet dağıtım kampanyası kapsamında,Ceyhan Ticaret Odası da Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 65 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.

Kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak tabletler, CTO Meclis Başkanı Kasım Önük ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer'e teslim edildi.

CTO Meclis Başkanı Kasım Önük, tüm dünyayı etkileyen pandeminin yaşantımızda çok ciddi değişikliklere yol açtığını belirterek, özellikle eğitim sisteminin başka bir boyuta evrildiğine dikkat çekti. Uzaktan eğitimin bu süreçte önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Önük, "Ancak dezavantajlı ailelerimizin çocukları bundan yeteri kadar istifade edemedi. Eğitimde fırsat eşitliği tüm çocuklarımızın hakkı. Dar gelirli ailelerimizin çocuklarının gerek bilgisayarlarının, gerekse internet erişiminin olmaması bizleri son derecede üzdü. Buna yönelik bir takım katkı arayışları düşünürken Odalar Birliğimizin bu kampanyası gündeme geldi ve biz de büyük bir memnuniyetle bunun içinde yer aldık. Bugün teslim ettiğimiz klavyeli bu tabletlerin Milli Eğitim Müdürlüğümüz kanalıyla en doğru yerlere ulaştırılacağına inanıyoruz. Tüm çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer ise Ceyhan'da maddi yetersizliğinden dolayı canlı derslere katılamayan öğrencilere böyle bir imkan tanıdıkları için Ceyhan Ticaret Odamıza hem öğretmenlerimiz hem de çocuklarımız adına çok teşekkür ediyorum" dedi.